ANASAYFA > ÜRÜNLER > Gürültü & Vibrasyon Ölçümü

Gürültü & Vibrasyon Ölçümü


Yat ve gemiler için sertifikalandırma işlemlerinden biride Comfort ve Comfort+ belgesidir. Gürültü, titreşim, iklimlendirme ve ışık şiddeti ölçümlerinin yapılması gün geçtikçe bütün ülkelerde zorunlu hale gelmektedir. Normal değerlerde elde edilen test verileri dolaylı olarak gemi adamının güvenliğini ve çalışma kalitesinide arttırmaktadır. Gemi sahipleri veya tersanenin isteği doğrultusunda HAB ve HAB+ sertifikaları bu testler sayesinde belirlenmektedir.

Üstün-iş Marine firması olarak gemilere ve yatlara ABS class kurulusu onaylı (ABS uzmanlık sertifikası verebilme yeterliliğine sahip 4 firmadan biri konumundadır) bu işlemi yapabilen Türkiye'nin tek firması konumunda bulunmaktayız.

Gemi ve yatlardaki mürettebatın performansını üst düzeye çıkarmak ve temel bir konfor seviyesi sağlamak için bazı kriterler belirlenmiştir. Mürettebatın yaşam mahalinin kalitesini Titreşim, Gürültü, İklimlendirme ve Aydınlatma Testleriyle belirlenmektedir. Normal değerlerde elde edilen test verileri dolaylı olarak gemi adamının güvenliğini ve çalışma kalitesinide arttırmaktadır. Gemi sahipleri veya tersanenin isteği doğrultusunda Comfort ve Comfort+ sertifikaları bu testler sayesinde belirlenmektedir.


Bu konuda vermiş olduğumuz hizmetler;
1- Titreşim ölçümü ve analizi
2- Gürültü ölçümü ve raporlama
3- İç mekan iklim kontrolü
4- Aydınlatma ölçümü
5- Comfort ve Comfort+ Sertifikası yeterlilik ölçümü ve raporlama